Ranking zaufania

Prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło oraz Paweł Kukiz stoją na czele rankingu zaufania do polityków – jeśli wierzyć badaniom CBOS. Z tego badania wynika przede wszystkim to, że Polacy to kretyni.

Wyniki rankingu zaufania

Polityk – poziom zaufania (+/- różnica wobec badania z poprzedniego miesiąca w punktach procentowych)

  • Prezydent Andrzej Duda – 58% (-2)
  • Beata Szydło – 51% (-1)
  • Paweł Kukiz – 48% (-3)
  • Zbigniew Ziobro – 42% (-1)
  • Elżbieta Rafalska – 36% (+2)
  • Mateusz Morawiecki – 35% (-3)
  • Jarosław Gowin – 34% (-3)

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 2–9 marca 2017 roku na liczącej 1020 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Komentarz

Kłamca, marionetka bez własnego zdania, który podpisuje właściwie wszystko, co się mu podsunie; człowiek, który przysięgał bronić Konstytucji, a pomaga ją niszczyć. Człowiek znikąd, który wprost łamie Konstytucję powołując do TK osoby niebędące sędziami i nie przyjmując ślubowania od prawidłowo wybranych sędziów. Ale za to ładnie się prezentuje i można robić z nim fajne memy. Ufa mu blisko 3/5 Polaków.

Kobieta, która nie ma własnego zdania, osobowości i charakteru, która, mam nadzieję, jako jedna z pierwszych stanie przed Trybunałem Stanu i zostanie skazana za wielokrotne delikty konstytucyjne i pospolite przestępstwa (nieopublikowanie wyroków TK chociażby). Ufa jej 51% Polaków.

Niespełniony rockman, populista, który nie za bardzo wie, na czym polega prawo i państwo, który pod swoimi skrzydłami przeszmuglował całe stadko dziwolągów do Sejmu. Przewodniczący partii, która de facto stała się przybudówką PiSu, partii, która – gdyby była człowiekiem – byłaby nazwana pożytecznym idiotą. 48%.

Przestępca, niespełniony szeryf, człowiek, którego najlepiej opisał lata temu Leszek Miller. Ten, który nie ma oporów w łamaniu Konstytucji gdy to wygodne, który niszczy niezawisłość sędziowską i niezależność sądów, który chce zdemolować KRS. Używa całego aparatu państwa w celu prowadzenia prywatnej wojenki ze szpitalem, w którym zmarł jego ojciec. Winy szpitala nie ma – orzekł sąd. No to czas znaleźć kija na sąd. Ufa mu 42%.

Nie wiem, co mają w głowach ludzie, którzy ufają politykom PiSu. Tak prawdę mówiąc, nie wiem co mają ludzie ufający jakimkolwiek politykom, no ale jak rozumiem taka jest konwencja tego badania, nie o to pytano. To badanie nie świadczy dobrze o politykach i klasie rządzącej. To badanie świadczy źle o ludziach; to badanie pokazuje, że mniej więcej co drugi mijany na ulicy człowiek to kompletny kretyn, z którym nie chciałbym mieć jakiegokolwiek kontaktu.

CBOS

Inna sprawa, że CBOS jest średnio wiarygodny w takich tematach przez to, że nadzór nad nim sprawuje aktualny Prezes Rady Ministrów. I chociaż prezes CBOSu jest od lat ten sam, to widząc, jak dalece i szybko obecna władza przejmuje kontrolę nad wszelkimi instytucjami mam pewne obawy, że fundacja CBOS może już realizować propagandę PiSu. Jak jest – nie wiem, przypuszczam jednak, że nawet jeśli wyniki zostały „podkręcone”, to maksymalnie o kilka procent (np. „żeby była ponad połowa, a nie niecała połowa”). To wciąż o rodakach dobrze nie świadczy.

Ciekawe, czy Czesi przyjmą uchodźcę z Polski? :>

 

Udostępnij:
Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *